Toprak Gıda

Toprak Gıda olarak 2018 yılından itibaren gıda pazarlama alanında 20 yıllık tecrübemiz ile faaliyet göstermekteyiz. 2018’de Dink Gıda’nın Marmara Bölge Temsilciliğini alarak catering sektöründe gerçekleştirdiğimiz pazarlama faaliyetlerinin ardından 2019 yılında Tempo Gıda’nın kurumsal bayiliğini alarak Tempo ve Pike markalarının İstanbul ili sınırları içerisinde okul, plaza, ve üniversite kantinlerine sağlıklı ürünler olarak  pazarlamasını sağlamışızdır. 2020 yılı itibariyle de sağlıklı atıştırmalık ürünlerimizin tüm Türkiye’ye ulaşması amacıyla e-ticaret faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. Amacımız çikolata, gofret gibi sağlıksız ürünler yerine düşük kalorili, doğal meyvelerden gelen şeker ile siz müşterilerimizi sağlıklı tatlı alternatifleri ile tanıştırmaktır.

Dink Gıda

1978 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Zeki DİNK tarafından Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde kurulan firmamız, 2015 Kasım ayından itibaren ilçemiz Organize Sanayi Bölgesinde 3600 m² kapalı, 10.300 m²  toplam tesis alanında faaliyet göstermektedir.

Faaliyetine “helva” üretimi ile başlayan firmamız, 1982 yılında günün teknolojisine uygun susam işleme hattını kurarak bu sayede “simit ve tahin susamı”ile “tahin” ürünlerini de ürün yelpazesine eklemiştir.

Susam, tahin ve helva üretiminde piyasada güvenilen bir isim olmasını takiben 90’lı yılların başında ilçemizin meşhur “Mustafakemalpaşa Peynir Tatlısı”üretimine de başlayan firmamız, adını ilçemizden alan tatlının üretimi ile başarı çizgisini daha da yükseltmiştir. Peynir tatlısı olarak da anılan Kemalpaşa Tatlısının yanı sıra geleneksel lezzetlerimizden olan “Şekerpare Tatlısı”nı üretim ağına ekleyerek Sade ve Fındıklı Şekerpare Tatlısı” ile ürün portföyünü geliştirmiştir.

Firmamız bugün, yılda 1.200 ton simit susamı, 1.200 ton tahin, 600 ton tahin helvası ve yazlık helva çeşitleri, 1.000 ton Mustafakemalpaşa Peynir Tatlısı ve 300 ton şekerparelik üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. Ürünlerimiz Türkiye’nin bir çok şehrindeki, toptancı, market ve catering firmalarına dağıtılmakla birlikte ilçemizde 3 adet ve Bursa Dikkaldırım semtinde bulunan perakende satış şubelerimizde de değerli tüketicilerine sunulmaktadır.

Firmamızın benimsemiş olduğu ilkelere, yaptığı işe ve müşterilerine duyduğu saygı ve sevgi de eklendiğinde, DİNK GIDA ürünlerinin pazarda aranır ve güvenilir ürünler haline gelmesi kaçınılmaz olmuştur.

Sürekli büyümeyi ve değerli müşterilerine günün gereken son teknolojisini kullanarak kusursuz lezzette ürünler sunmayı kendine hedef edinen DİNK GIDA’nın bu yönde yatırımları hızla devam etmektedir.

Üretim tesisimiz, BRC Global Standard for Food Safety Issue 7 (BRC Gıda Güvenliği Global Standardı Versiyon 7) sertifikasına sahiptir.

Kalite Belgelerimiz